Program Grădina cu Călătorii

Sâmbătă

Ateliere:

10:00-20:00: Atelier Brelocuri Fistichii – Sarang Hanguk (20 lei)

10:00-20:00: Atelier de baloane de aer din lampioane de hârtie  – Sarang Hanguk (25 lei)

10:00-20:00: Atelier de pictură pe ceramică – Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio (5-20 lei)

10:00-20:00: Atelier de Diamond Dotz – Buticul Lizzucai (30 lei)

10:00-20:00: Atelier de colorat cu marmură – Buticul Lizzucai (5-15 lei)

11:00-13:00: Atelier de desen “Povești din gările Bucureștiului de odinioară” – Calator prin garile de odinioara

11:00-20:00: Pictură pe Îngerași de lemn – Andreia Martinescu (15 lei)

13:00-15:00: Pictură pe tricouri – Dana Adam (25 lei)

15:00-19:00: Atelier de decoupage și pictură – Dori’s Creations (5-20 lei)

 

Gradina calatorii

Continue reading

Program Târg de Moși

Sâmbătă

Ateliere:

10:00-12:00: Pictură pe castronele de ceramică – Andreia Martinescu(15 lei)

10:00-20:00: Atelier de pictură pe puzzle 3D – Sarang Hanguk (20 lei)

10:00-20:00: Atelier de decorat lampioanei – Sarang Hanguk (25 lei)

10:00-20:00: Atelier de pictură pe ceramică – Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio (5-20 lei)

10:00-20:00: Atelier de Diamond Dotz – Buticul Lizzucai

11:00-20:00: Atelier de olărit – Marius Stanciu Ceramic (10 lei)

11:00-20:00: Atelier de Imprimare pe textil prin site serigrafice – Mara Mușat (10 lei)

12:00-13:00: Atelier de linogravură – Editura Intaglio (10 lei)

12:00-16:00: Atelier de decorat cu tehnica șervețelului – Dori’s Creations (10-35 lei)

14:00-16:00: Atelier de bijuterii din macrame – Universul Din Oglindă (50 lei)

16:00-18:00: Atelier de dreamcatcher unicorn – Magdalena Dumitru (50 lei)

16:00-18:00: Atelier de cercei și brățări din sârmă – Arta sârmei (10 lei)

16:00-18:00: Atelier de linogravură – Editura Intaglio (10 lei)

Targul de mosi-logo parteneri -2mb

Continue reading

Grădina de primăvară – by Grădina de Artiști

La sfârșitul lunii aprilie, mai exact pe 29-30 aprilie, Grădina cu Artiști își redeschide porțile atât pentru artiști, artizani și meșteri de tot felul, cât și pentru publicul larg.

De la bijuterii, haine şi accesorii la dulciuri, tablouri, decoraţiuni şi alte lucruri minunate de purtat, de gustat, de oferit în dar sau de luat acasă, expoziția cu vânzare de obiecte handmade le va cuprinde pe toate.

Continue reading

Program Grădina Călătoare – by Grădina cu Artiști

Sâmbătă:

Ateliere:

10:00-21:00: Ateliere Sarang Hangug

  1. Jocuri traditionale coreene (Yut Nori, Paengichigi, Jegichagi, Go-Stop, Godori)
  2. Atelier de felicitări cu hanbok
  3. Atelier de pictat si decorat lampione cu flori de cireș
  4. Atelier de caligrafie coreeană

10:00-21:00: Atelier de colorat cu marmură cu Buticul Lizzucăi
11:00-18:00: Atelier de ceramică cu Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio
11:00-13:00: Atelier de ebru cu Asociația de prietenie Româno-Turcă
16:00-18:00: Atelier de țesut la gherghef pentru copii și adulti cu Go Handmade

Continue reading

Program Grădina cu Artiști – Târg de Moși

Sâmbătă:

Ateliere:
11:00-13:00: Atelier de desen “Povești din gările Bucureștiului de odinioară” (Andrei Berinde)
11:00 -18:00: Atelier de ceramică cu Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio
11:00-19:00: Atelier de colorat cu marmură cu Buticul Lizzucăi
14:00 -16:00: Atelier de handcraft cu Mihaela Desenează
17:00 -19:00: Atelier de desen cu Asociatia-Editura Istoria Artei

18:00 -20:00: Ateliere Igloo:
1.Atelier de crosetat cu lana si tricouri reciclabile,
2.Atelier de personalizat plusuri
3.Zona de desen

Ateliere PsiArt:
11:00-13:00: Felicitarea mea românească
11:00-13:00: Măști tradiționale (colaj)
13:00-15:00: Atelier de creație brățări din ață
13:00-15:00: Casa cu povești
15:00-17:00: Atelier de Goblen
15:00-17:00: Moși: Atelier de creație Măști pentru Moși
17:00-19:00: Atelier de confecționat păpuși din ață
17:00-19:00: Cuvintele vin din inimă (atelier de brodat)

Activități:
11:00-11:40: Spectacol de teatru pentru copii cu Juxi Magic
11:00-19:00: Face Painting cu Creative Arts
11:00-19:00: Pictură cu henna (Cecilia Huțanu)
12:00-17:00: Codițe colorate din ață cu Lavinia Călinescu
16:00-19:00: Citit în cărți de tarot cu Zoe Costache
18:00-19:00: Spectacol de circ cu Parada
1
9:00:21:00: Jam Session cu Nefiresc

 

Duminică:

Ateliere:
11:00-13:00: Atelier de desen “Povești din gările Bucureștiului de odinioară” (Andrei Berinde)
11:00-17:00: Atelier de ceramică cu Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio
11:00-19:00: Atelier de colorat cu marmură cu Buticul Lizzucăi
12:00-16:00: Ateliere cu Șezătoarea Urbană
14:00-16:00: Atelier de desen cu Asociatia-Editura Istoria Artei

Ateliere PsiArt:
11:00-13:00: Felicitarea mea românească
11:00-13:00: Măști tradiționale (colaj)
13:00-15:00: Atelier de creație brățări din ață
13:00-15:00: Casa cu povești
15:00-17:00: Atelier de Goblen
15:00-17:00: Moși: Atelier de creație Măști pentru Moși
17:00-19:00: Atelier de confecționat păpuși din ață
17:00-19:00: Cuvintele vin din inimă (atelier de brodat)

Activități:
11:00-19:00: Face Painting cu Creative Arts
11:00-19:00: Pictură cu henna (Cecilia Huțanu)
12:00-17:00: Codițe colorate din ață cu Lavinia Călinescu
15:00-17:00: Împletituri cu Atelierul de Împletituri Magice
16:00-19:00: Citit în cărți de tarot cu Zoe Costache
18:00-19:00: Spectacol de circ cu Parada

 

Posterul evenimentului:

Gradina cu Artiști - Târgul de Moși