Program Grădina cu Artiști – Târg de Moși

Sâmbătă:

Ateliere:
11:00-13:00: Atelier de desen “Povești din gările Bucureștiului de odinioară” (Andrei Berinde)
11:00 -18:00: Atelier de ceramică cu Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio
11:00-19:00: Atelier de colorat cu marmură cu Buticul Lizzucăi
14:00 -16:00: Atelier de handcraft cu Mihaela Desenează
17:00 -19:00: Atelier de desen cu Asociatia-Editura Istoria Artei

18:00 -20:00: Ateliere Igloo:
1.Atelier de crosetat cu lana si tricouri reciclabile,
2.Atelier de personalizat plusuri
3.Zona de desen

Ateliere PsiArt:
11:00-13:00: Felicitarea mea românească
11:00-13:00: Măști tradiționale (colaj)
13:00-15:00: Atelier de creație brățări din ață
13:00-15:00: Casa cu povești
15:00-17:00: Atelier de Goblen
15:00-17:00: Moși: Atelier de creație Măști pentru Moși
17:00-19:00: Atelier de confecționat păpuși din ață
17:00-19:00: Cuvintele vin din inimă (atelier de brodat)

Activități:
11:00-11:40: Spectacol de teatru pentru copii cu Juxi Magic
11:00-19:00: Face Painting cu Creative Arts
11:00-19:00: Pictură cu henna (Cecilia Huțanu)
12:00-17:00: Codițe colorate din ață cu Lavinia Călinescu
16:00-19:00: Citit în cărți de tarot cu Zoe Costache
18:00-19:00: Spectacol de circ cu Parada
1
9:00:21:00: Jam Session cu Nefiresc

 

Duminică:

Ateliere:
11:00-13:00: Atelier de desen “Povești din gările Bucureștiului de odinioară” (Andrei Berinde)
11:00-17:00: Atelier de ceramică cu Ch’artist – Paint Your Own Pottery Studio
11:00-19:00: Atelier de colorat cu marmură cu Buticul Lizzucăi
12:00-16:00: Ateliere cu Șezătoarea Urbană
14:00-16:00: Atelier de desen cu Asociatia-Editura Istoria Artei

Ateliere PsiArt:
11:00-13:00: Felicitarea mea românească
11:00-13:00: Măști tradiționale (colaj)
13:00-15:00: Atelier de creație brățări din ață
13:00-15:00: Casa cu povești
15:00-17:00: Atelier de Goblen
15:00-17:00: Moși: Atelier de creație Măști pentru Moși
17:00-19:00: Atelier de confecționat păpuși din ață
17:00-19:00: Cuvintele vin din inimă (atelier de brodat)

Activități:
11:00-19:00: Face Painting cu Creative Arts
11:00-19:00: Pictură cu henna (Cecilia Huțanu)
12:00-17:00: Codițe colorate din ață cu Lavinia Călinescu
15:00-17:00: Împletituri cu Atelierul de Împletituri Magice
16:00-19:00: Citit în cărți de tarot cu Zoe Costache
18:00-19:00: Spectacol de circ cu Parada

 

Posterul evenimentului:

Gradina cu Artiști - Târgul de Moși